Ogłoszenia – Pierwsza Niedziela Okresu Przygotowania Paschalnego ( 1 marca)

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu (1 marca).
 1. Dziękuję Wszystkim Osobom Zaangażowanym w zewnętrzne przygotowanie kościołów do bardziej świadomego przeżywania Wielkiego Postu. Cieszę się, że tak w Sokołowsku, jak w Unisławiu zmieniono obrusy ołtarzowe i usunięto dekoracje kwiatowe.
 2. Żywy Różaniec z Sokołowska używa od dzisiaj nowo zakupionych tajemnic różańcowych.
 3. Żegnamy się także z Panem Bartkiem  – naszym dotychczasowym Organistą i w Nowej Parafii życzymy spełnienia artystycznych i zawodowych marzeń.
 4. Dziękuję Naszemu Zespołowi Wokalnemu za  zaangażowanie i obecność na poniedziałkowych i czwartkowych próbach w sali Sołectwa Sokołowsko (godz. 19.00). Drzwi otwarte! Zapraszam kolejnych Ochotników, którzy chcieliby wziąć większą odpowiedzialność za muzykę w czasie Mszy Św. [Jedyny konieczny warunek to SŁUCH MUZYCZNY i względna dyspozycyjność].
 5. Zapraszam na Msze Św. w tygodniu (Sokołowsko – poniedziałek [wyjątkowo o godz.18.00 z racji rady pedagogicznej w Naszej Szkole] i piątek o 17.00; Unisław – czwartek, godz. 17.00). Czwartkową i piątkową Eucharystię wieczorną poprzedzi Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 6. Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy – zwłaszcza w Unisławiu – angażują się w czytanie Słowa Bożego.  Mam nadzieję, że niebawem poszerzy się także Grono Lektorów w Sokołowsku. Cieszę się z Nowego Ministranta w kościele filialnym.  Otrzymał komżę. Dziękuję także Panom, zbierającym tacę. Od dzisiaj nieco inaczej będzie przebiegała zbiórka darów ofiarnych (szczegóły na kazaniu).
 7. Jestem także wdzięczny Osobom, regulującym na bieżąco należności z tytułu obowiązku wywozu nieczystości z cmentarza w Unisławiu Śl. ( Niedawno prosiłem o prolongatę dotychczasowego zwyczaju uiszczania 20 zł za Zmarłego/Zmarłą. Odpowiedzieli niestety tylko nieliczni).
 8. W piątek o godz. 18.00 katecheza dla Przygotowujących się do Bierzmowania  – sala Sołectwa , Sokołowsko, a za tydzień (8 marca), również o tej samej porze i w tym samym miejscu, spotkanie z Rodzicami Dzieci Klasy Trzeciej.
 9. Za tydzień spotkanie z Rodzicami Dzieci Klasy Trzeciej  – ( godz. 18.00, sala sołectwa Sokołowsko).
 10. Za dwa tygodnie, czyli w Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu, na Mszy Św.o godz. 11.30 w Sokołowsku, Przygotowujący się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają świece i modlitewniki.
 11. Gościom i Parafianom pragnę życzyć dobrego tygodnia.