Ogłoszenia duszpasterskie. Pierwsza Niedziela Adwentu, 1 grudnia br.

Ogłoszenia duszpasterskie (1 grudnia  br.)

  1. Rozpoczęliśmy Adwent. Dziękuję Naszym Parafiankom z Sokołowska i Unisławia za przygotowanie wieńca z czterema symbolicznymi świecami.  Zapraszam na tradycyjne Roraty w poniedziałki, piątki i sobotę do Sokołowska, a w czwartki do Unisławia)  – godz. 17.00 z wyjątkiem dni rekolekcji.
  2. Tegoroczne konferencje adwentowe wygłosi ks. Kamil Osiecki, duszpasterz z Nowej Rudy-Słupca, katecheta, doktorant Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
  3.  Jest z nami dzisiaj ks. Marcin Dolak, Wicerektor Seminarium Duchownego w Świdnicy. Odprawia Msze św. koncelebrowane i spowiada. Pobłogosławi także opłatki na stół wigilijny i nowo zakupione dwa komplety szat liturgicznych w obu kościołach.
  4. W piątek krótka adoracja eucharystyczna przed Mszą św. wieczorną.
  5. Świdnicka Caritas rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy włączyć się w działania charytatywne Kościoła, zabiorąc ze sobą świece.
  6. Ofiary złożone na opłatki przeznaczę na ubezpieczenie naszych świątyń. Już teraz dziękuję za wsparcie tej inicjatywy.
  7. W poniedziałek została zbadana i udrożniona kanalizacja deszczowa kościoła parafialnego. Pomimo niedawnego czyszczenia rynien, niepokoił  niektórych Parafian widok mokrych ścian świątyni, zwłaszcza od strony dzwonnicy.  Prace specjalistycznym sprzętem przeprowadził Pan Daniel Tłuścik z Wałbrzycha. Koszt inwestycji wyniósł 978 zł (faktura VAT do wglądu). Jestem wdzięczny Panu Marcinowi za inicjatywę i koordynację wspomnianych prac ziemnych. Na wiosnę czeka nas prawdopodobnie wymiana całego drenażu.
  8.  Dziękuję Wszystkim za wpłaty na fundusz gospodarczy.